5 причин навчитись імпровізувати

Курс імпровізації

Що ви відчуваєте, коли чуєте слово "імпровізація"? Можливо страх, невпевненість, цікавість? Реакція може бути будь-якою, але досить велика кількість людей відчуває страх від самої лише думки про імпровізацію. І більшість навіть не замислюється про те, що імпровізувати може кожен. Зрештою, ви вже робите це щодня.Навчаючись імпровізації, ви отримуєте цінні життєві і творчі уроки - як слухати, реагувати, діяти, менше думати, але більше відчувати.

Причин навчитись імпровізувати може бути багато. Сьогодні ми обрали 5 з них, що не стосуються професійної акторської діяльності. Кожен актор розуміє, навіщо йому мистецтво імпровізації, а от для людей далеких від сцени або кіно, така потреба може бути не очевидною.

1. Ви "виходите з голови"

Сучасний ритм життя примушує нас до постійного аналізу. Ми тримаємо в голові та контролюємо усе, що з нами відбувається. Імпровізуючи ви не маєте часу на аналіз та інтелектуалізацію своїх дій та процесів. Ви змушені відмовитись від контролю і почати довіряти своїм інстинктам, інтуїції, творчому "я". Таким чином ви знаходите нові стратегії поведінки, роширюєте свої творчі можливості та відчуття.

2. Ви не боїтесь помилятись

Люди, які ніколи не імпровізували, а лише мали можливість спостерігати, скажімо, за акторами театру імпровізації, можуть вирішити, що всі, хто вміє імпровізувати - завжди дотепні та діють без помилок. Але те, що ви зазвичай бачите на сцені - це результат досвіду та багатьох годин роботи.

Навчаючись імпровізації, ви не вчитесь бути досконалим, ніколи не помилятись, все робити правильно. Ви вчитесь виражати себе, свій досвід, свої почуття, а тут не може бути помилок. Не може бути чогось правильного, або неправильного.

3. Ви говорите "Так"

Здається, що говорити "Ні" - це найкращий вихід із багатьох ситуацій. Але імпровізуючи ви експериментуєте із своїм "Так", приймаючи все, що пропонує ваш партнер по сцені. Якщо весь час говорити "Ні", ідеї та енергія блокуватимуться, імпровізація не виникне. Але відкриваючись тому, що відбувається, ви несподівано для себе можете опинитися у вирі захоплюючих подій та рішень. Чи не варто нам і в реальному житті частіше казати "Так", відкриваючи тим самим двері до нових пригод?

4. Дивакуватість вітається

Коли ви залишаєте позаду свої страхи та самоконтроль, імпровізація стає чимось легким та радісним. Керуючись своєю творчістю, досліджуючи спонтанність, ви можете опинитись у великій грі, де кожне ваше слово або рух викликатиме сміх у вас і ваших глядачів. Ви раптом довзволите собі бути непердбачуваним, смішним, дотепним, дивакуватим і отримаєте від цього неабияке задоволення. Ми такі "нормальні" у повсякденному житті, давайте спробуємо щось дивне.

5. Ви зустрічаєте цікавих людей

На курсі імпровізації ви знайомитесь із новими людьми. Це чудова можливість для тих, кому складно встановлювати контакти та взаємодіяти з іншими людьми. В безпечному та комфортному просторі, ви разом з іншими створите та програєте безліч історій, смішних ситуацій, зробите веселі помилки та досягнете перших успіхів. Навчання імпровізації - це найкращий спосіб навчитись довіряти та наповнитись позитивом.

Якщо вас зацікавила імпровізація і ви хочете дізнатись, як усе це відбувається, ласкаво просимо до нашого Курсу Акторської Імпровізації. Курс буде корисним як акторам, так і не-акторам.

імпровізація
Джерело: www.lionhearttheatre.org Адаптація та перклад: Анна Горянська