Будь собою і тримай удар

або Про що подумати готуючись до вступу в ТЕАТРАЛЬНИЙ

актерское мастерство

1. Сім разів відміряй

Вірніше, сім разів подумай, чи потрібно тобі йти вчитися на актора. Навколо стільки прекрасних професій, стільки цікавих і більш простих шляхів! У театрі з давніх часів існує правило: якщо можеш не йти в актори - не ходи! Сцена завжди була притулком безумців, що не уявляють свого життя поза театром.

2. Не читай своїх віршів

Обирай для виконання класику, не намагайся вразити приймальну комісію, читаючи незнайомих авторів. Стережись від читання на іспиті власних віршів. Швидше за все, це дуже погані вірші (і ти зрозумієш це пізніше); на прослуховуванні ти повинен читати хорошу літературу відомих авторів, але творів із шкільної програми теж краще уникати. Дівчата не повинні читати тексти написані від чоловіка, як і хлопцям краще не брати "жіночі" тексти. Шукайте щось найбільш близьке до себе. Те, що ви розумієте, що відгукується вашій душі і пробуджує СПРАВЖНІ емоції, не намагайтесь грати і створювати образ. І з цього випливає наступний пункт:

3. Не намагайся здивувати

Нічого не грай! Намагайся виразити себе справжнього. Будь природним і живим. Тільки так ти допоможеш педагогу побачити твій внутрішній світ, зрозуміти твій психо-емоційний потенціал, здатність повірити в вигадку або відгукнутися на те, що відбувається навколо. Запам'ятай: талант актора не в швидкості запам'ятовування тексту, не в «кривляннях і стрибках», а в проживанні себе різного - злого і доброго, наївного і хитрого, благородного і підлого - різного в різних ролях. Тебе багато чого навчать, якщо візьмуться вчити. Але не навчать одному - бути самим собою.

4. Не треба боятися

Страх - частий супутник і підступний ворог абітурієнтів. Навчися не боятися зовсім або відбоятися за дверима перш, ніж ввійдеш в екзаменаційний клас. Хвилювання іноді може допомогти, якщо воно мобілізує твою волю і концентрує твою увагу. Страх - ніколи! Він народжує лише "зажими" фізичні і психічні: твоє тіло кам'яніє, обличчя перетворюється на маску, голос відмовляється звучати, і всі завчені слова переплутуються в голові.

5. Випробуй програму на глядачах

Намагайся частіше читати завчені твори живому глядачеві - родичам і друзям. Щоправда, їх зауваження і поради мають набагато менше значення, ніж сам факт їх фізичної присутності. Головне звикнути до присутності слухачів. І ніколи не репетируй перед дзеркалом. Це не тільки марно, але й дуже шкідливо! Бо ти не зосереджений на тому, щоб донести до іншої людини свої думки і почуття, а намагаєшся лише сподобатися собі, ведеш діалог зі своїм відображенням. Це абсурд.

6. Будь обережний з репетитором

Зрозумій одну просту річ: педагог, який набирає курс - дуже професійна людина. Він легко визначить твої задатки до акторської професії. І йому не потрібно, щоб ти вже щось вмів грати, когось зображувати і т.д. Часто репетитор, який готує абітурієнта, насправді лише насаджує йому чужі інтонації, перебільшені емоції, завчені жести. Це вірний шлях до провалу на іспиті, тому що замість тебе живого комісії постане лялька, дресирована мавпа... У роботі з репетитором будь уважний і звіряй кожне його зауваження або вимоги з власним внутрішнім відчуттям: чи розумієш ти , про що читаєш, чи подобається тобі самому матеріал, народжує він в тобі ті чи інші щирі емоції.

7. Тримай удар

Це як в боксі: важливіше навчитися приймати удари, ніж іти в наступ. Не впадай у відчай при перших поразках. Якщо тобі судилося прийти в акторську професію, то ти неодмінно прийдеш в неї. Нехай навіть не з першого і не з другого разу. Будь наполегливим і вимогливим до себе. Провалився на іспиті - зроби висновки, спробуй збагнути, чому це сталося, і готуйся знову. Зміни або допрацюй програму, шукай консультацій у педагогів, відвідуй спектаклі. Вступай одночасно в усі можливі театральні вузи, можливо навіть в різних містах. Ніколи заздалегідь не дізнатись, де чекає тебе твоє місце. В професію часом приходять найнеймовірнішими шляхами. Будь сміливим і впевненим у своєму шляху.

Якщо ви все ж таки твердо вирішили обрати акторську професію, рекомендуємо прочитати статтю Что нужно сделать чтобы стать актёром? А також запрошуємо в DramaSchool, у нас ви зможете зробити перші акторські кроки!