Акторська майстерність "для жизні"

акторська майстерність DramaSchool

Сьогодні акторські курси популярні, як ніколи. Все більше з’являється студій, курсів, тренінгів. Вони відрізняються тривалістю навчання, місцем розташування, ціною (якщо в списках викладачів значаться "зіркові" прізвища, готуйтесь до високих цін), але усі обіцяють навчити "акторській майстерності для життя". Власне, такого поняття не існує. Вам просто викладатимуть рандомний набір акторських вправ та тренажів. А вже як застосовувати отримані знання у житті, ви вирішуватимете самостійно. Далеко не всім, що дають на акторських тренінгах, можна буде користуватись в повсякденні. Але якщо вам пощастить і ви натрапите на хорошого педагога, що бодай трохи розбирається в психології (за нашим досвідом, такий педагог не матиме того самого "зіркового" прізвища), ви зробите багато корисних відкриттів.

Акторська майстерність взагалі і майстерність акторської імпровізації зокрема, нічим не поступаються тренінгам особистісного зростання, коучінговим програмам і такому іншому. Хороший акторський тренінг може стати запорукою позитивних змін у вашому житті. Якщо, звичайно, ви будете саме навчатись, а не приходити на заняття, щоб пореготати, "відпочити" чи щось таке.

Американський педагог Бернард Хіллер виокремив деякі переваги, які ви отримуєте навчаючись акторській майстерності. Вони стосуються як тих, хто мріє про акторську кар’єру, так і тих, хто шукає шляхів змінити себе і своє життя на краще. Ми обрали 9 з них.

1. На сцені ви вчитесь ставити собі багато питань.

Типу, «Хто я в цьому епізоді?» У житті ви теж повинні добре знати, хто ж ви є.

"Що я хочу?" Кожен має знати, що він хоче. І яким чином він збираєтесь досягати того, що хочете?

Чому цей персонаж діє або говорить саме так? Чому я дію або говорю саме так?

Ще одне питання: чому інша людина поводиться саме так? Розуміння мотивації інших людей вчить вас бути більш відкритим та чутливим щодо оточуючих.

Поки ви шукаєте і знаходите відповіді на ці та інші питання, ви пізнаєте себе.

2. Акторська імпровізація також вчить вас найважливішій навичці, яку вам потрібно мати. Це вміння слухати. Чим краще ви чуєте, тим краще ви можете відповісти. Багато життєвих питань можна вирішити завдяки цьому вмінню.

3. Ви вчитесь розуміти мову тіла інших людей. Якщо ви хочете знати, що насправді відчуває людина, спостерігайте за її тілом. Тіло ніколи не бреше.

4. Ви отримуєте доступ до власних щирих емоції та вчитесь виражати свої почуття. Це проблема для багатьох людей. Ваші почуття розкажуть вам про ваші справжні потреби і бажання, смуток і радість. Виразіть їх!

5. Ви вчитесь приймати рішення і робити вибір. Спочатку для задоволення потреб вашого персонажу. А потім і для задоволення власних потреб.

6. Відкриваєте свою "справжність" та показуєте її світові. Якщо ви хочете досягти успіху не тільки на сцені, але й в житті, ви повинні бути справжнім. Бути собою. Акторська майстерність, а особливо майстерність імпровізації, навчить вас цього.

7. Щоб навчитись грати, ви повинні зіткнутися зі своїми страхами. Коли ви тільки починаєте грати, страх завжди говорить вам, що ви

Театральна студія DramaSchool
Театральна студія DramaSchool

недостатньо хороші, щоб бути тут. Долаючи свої страхи, ви розкриваєте свій потенціал. Зробивши те, що вас лякає, ви зможете зробити наступний крок.8. Ви знайдете свій голос. Маєте що сказати? То зробіть це. Голосно!

9. Ви вчитесь відкриватись. Щоб успішно зіграти роль, ви повинні бути готові викрити своє внутрішнє Я.

Готові до змін? Приходьте до нас вчитись!

Шановні колеги з інших театральних студій, що так полюбляють використовувати наші матеріали для власних потреб, при перепублікації наших статей, не забудьте вказати звідки ви їх взяли.

Джерело: www.thewrap.com