Актор у кожному з нас

Актор у кожному з нас?

В кожному з нас живе актор. Згадайте себе в дитинстві – коли намет з простирадла та двох стільців був фортецею, космічною ракетою, палацом, шпигунською базою. А ви, обмотані маминою хусткою, були не менш ніж королем, принцесою, космонавтом, розвідником, індіанцем, або просто самим собою тільки наділеним надзвичайними якостями. Чим не маленька вистава, у якій ви і головна діюча особа, і сценарист, і режисер? Що допомагало нам в цьому? Необмежена уява, розкутість та фантазія. Згадайте, як впевнено ви почували себе у створеному вами образі, часом не виходячи з нього цілісінький день. З часом людина дорослішає, правила поведінки нав’язані батьками та суспільством поступово, нашаровуючись одне на одне, приховують під собою здібність фантазувати та створювати альтернативну уявну реальність, здібність відчувати себе внутрішньо вільним. Дорослі проблеми та обов’язки довершують цю справу. І от здається, що наше творче єство, приховане дорослим життям, поволі згасло. Більшість спокійно живе насолоджуючись усіма перевагами дорослості.

А дехто продовжує грати. Цьому сприяють різноманітні хобі – танці, спів, в’язання гачком, гра на музичних інструментах … усе й не перерахуєш. Ви можете бути звичайним менеджером на роботі вдень і неперевершеним палким звабником на майстер-класі з сальси ввечері.

Але головне, що хобі не просто допомагають розважитись, цікаво провести час або знайти нових друзів за інтересами. Це також можливість відпочити від буденності, набути впевненості у собі, покращити комунікативні навички.

Якщо ви зустрічали професійних акторів, то скоріш за все помічали, на скільки вони розкуті, як легко підтримують бесіду, як вміють справляти враження. Їх творча енергія вільна. Вони зберегли і використовують весь багаж, що подарувала їм природа при народженні: уяву, фантазію, віру в себе, впевненість, психологічну гнучкість, дитячу безпосередність та вміння грати.

Акторству навчають зовсім не так, як інших професій. Це навчання захопливе, цікаве і людина стає не просто професіоналом, вона суттєво змінюється – фізично, духовно, емоційно. Не дарма у наш час існує купа тренінгів для людей усіх спеціальностей, що основані на театральній освіті. Менеджерів з продажу, керівників та просто усіх бажаючих навчають самопрезентації, вмінню висловлювати свою думку, поводитись перед аудиторією основуючись на прийомах, вправах та дисциплінах запозичених з театральних начальних закладів. Їх вчать бути емоційно гнучкими, створювати образи, що допоможуть в тій чи іншій ситуації, підбирати жести, інтонації та дивитись в очі співбесіднику. Звичайно, користь від таких заходів немаленька. Але відвідувати їх треба неодноразово. Як правило після тренінгу людина робить прорив, здається усі проблеми позаду, але проходить деякий час і набуті навички, позитивний емоційний заряд та впевненість згасають. І дуже дивно, що людей необхідно вчити тому, що вони і так вміють! Адже в середині вас живе той самий маленький ви, що в дитинстві був і королем, і космонавтом, і керував величезним військом. І треба лише навчитися дозволяти собі хоч іноді бути дитиною, сприймати найскладнішу ситуацію як гру.

І саме для того, щоб навчитися грати, та втамувати нашу природну жагу до творчості і існують театральні студії. Ви можете продовжувати жити звичним вам життям, але додати в нього зовсім трохи свята, спробувати пізнати себе, адже навіть ми самі не завжди знаємо на що здатні та які дива приховує наша душа. Що може бути краще, ніж хоч іноді звільнятися від дорослих думок, трохи пострибати, покричати, побігати, поділитися усім світлим, що є у нас в середині з глядачем, буди причетним до таїнства, яке звуть Театром. Тим більше, що для цього не завжди потрібно змінювати професію, чи звичний ритм життя.